ile kary za brak przerejestrowania pojazdu, proszę o pomoc

ile kary za brak przerejestrowania pojazdu, proszę o pomoc

Ktoś orientuje się jak wygląda rejestracja pojazdów? Zastanawiam się do ilu dni mogę zarejestrować pojazd, bo nigdy wcześniej tego nie robiłem. Nie chce też płacić jakiś kar, bo dodatkowe koszty są dla mnie zbędne.

HalskiPol

Posty: 1

 
Z tego, co wiem, jeśli nie zdąży się na czas z rejestracją to można będzie zapłacić nawet tysiąc złotych kary. To w żaden sposób się nam nie opłaca. Lepiej zarejestrować auto i mieć problem rozwiązany. Koszty rejestracji na siebie nie są wysokie, ale jak zaczniemy do tego wliczać mandat to już tak wesoło nie będzie.

Alimer56

Posty: 16

 
W łatwy sposób można sprawdzić, jakie terminy na rejestracje pojazdów obowiązują. Wystarczy wejść na stronę https://www.terminnarejestracje.pl. wpisujemy datę z umowy i otrzymujemy datę, do której auto ma być przerejestrowanej.

laluniek

Posty: 3

 
W internecie sprawdźcie ile macie czasu na zgłoszenie zbycia pojazdu. Z tego, co wiem to trzydzieści dni, ale może się coś zmieniło? Wiem, że ze zgłoszeniem było trzydzieści dni, a później przez pandemie było to sto osiemdziesiąt dni. Teraz chyba znowu jest trzydzieści, ale lepiej sprawdzić to wszystko na bieżąco.

Karmeltek

Posty: 19

 
Nie mam dziś wozu i za moich czasów jeździło się do oporu na umowach od poprzednich posiadaczy. Dzisiaj widać, iż się troszkę pozmieniało. Państwo chce mieć kontrole nad tym, co się dzieje i widzieć skąd ludzie mają pieniądze na zakupy nowego wozu.

Kitas

Posty: 2

 
Z tego, co wiem, jeśli nie zdąży się na czas z rejestracją to można będzie zapłacić nawet tysiąc zł kary. To w żaden sposób się nam nie opłaca. Lepiej zarejestrować auto i mieć problem rozwiązany. Koszty rejestracji na siebie nie są wysokie, natomiast jak zaczniemy do tego wliczać mandat to już tak wesoło nie będzie.

Lupusx

Posty: 2

 
Kupując samochód najlepiej będzie od razu zabrać się za ustalanie terminów przerejestrowania. Jeżeli są dalekie to bierzemy się za zgłoszenie zakupienia pojazdu.

tomalix

Posty: 27

 
Trzeba dokładnie wszystko sprawdzać. Wiem, iż jest strona, na jakiej można zbadać do ilu dni musicie zarejestrować wozy. W kilka chwil. Wyjaśni się sprawa i wiemy, iż trzeba do daty podanej przerejestrować i zgłosić pojazd. Ryzykowanie tutaj nic nie da, albowiem dostaniemy wysoką karę z urzędu, a to nam się nie opłaca.

Yuri20

Posty: 4

 
Nie zastanawiałem się ile mam czasu na zgłoszenie nabycia wozu, bowiem robię to od razu. Zawsze wszystkie formalności załatwiam od ręki. Wiem, iż jeżeli się czegoś nie zrobi od razu to potem człowiek zapomina i są z tego same problemy. Tego przecież nie chcemy.

Bryzyt1

Posty: 2